hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Miłość i nienawiść. Kobiety z Uroczyska.
Filia w Zielonce Pasłęckiej
Autor: Monika Rebizant-Siwiło
 Okładka książki - Miłość i nienawiść. Kobiety z Uroczyska.

Daj się porwać na Zamojszczyznę, w świat legend, baśni, tajemniczych bohaterów i przede wszystkim czarów. Opowieść o silnych kobietach, potomkiniach czarownic, które wiedzą, w jaki sposób zwabić do siebie szczęście, wybranego mężczyznę i jak odwracać uroki. A to wszystko w atmosferze barwnych uroczysk, moczarów i unoszącej się o poranku mgły. Oto "Miłość i nienawiść" - pierwszy tom sagi "Kobiety z Uroczyska".

Główna bohaterka Natalia bardzo często spędza czas na Czartowym Polu. Opowieści o swoich przodkiniach-czarownicach traktuje jako niegroźne historyjki rodzinne. Do pewnego czasu. Bohaterka jest bowiem przekonana, że nad jej rodem ciąży wieloletnia klątwa. Doszukując się, co stało się w przeszłości i dlaczego, zwłaszcza podczas wojny, jej rodzina nie miała łatwego życia, odnajduje kilka sekretów, które można wytłumaczyć jedynie za pomocą czarów. Kobieta nie ma nic do stracenia, zaczyna więc zgłębiać tajniki magii. Pomogą jej w tym zapiski, które znajduje w zakamarkach rodzinnego domostwa.

Monika Rebizant-Siwiło znana jest już polskiemu czytelnikowi dzięki swoim powieściom obyczajowo-romantycznym, takim jak "Dziki rozmaryn" oraz "Zatańcz ze mną". Nieobce są jej klimaty science fiction, jak "Lucgarda" - opowiadanie zamieszczone w tomie "Poznań Fantastyczny". "Miłość i nienawiść" stanowi pierwszy tom sagi "Kobiety z Uroczyska". Autorka nie wskazała, ile odsłon historii będzie dostępnych dla czytelników, ponieważ nie jest pewna, gdzie zaprowadzą ją historie czarownic, które zgłębia na potrzeby publikacji.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku