hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Leć motylku
Filia w Zielonce Pasłęckiej
Autor: Dominika Smoleń
 Okładka książki - Leć motylku

,,Leć, Motylku!" to młodzieżowa powieść autorstwa Dominiki Smoleń. Historia traktująca o młodych ludziach zmagających się z problemami psychicznymi zrobi niemałe wrażenie zarówno na nastolatkach, jak i starszych czytelnikach. Każdy może wynieść z niej ważną lekcję i dowiedzieć się czegoś nowego o ludziach zazwyczaj ignorowanych przez ogół społeczeństwa.

Victoria choruje na anoreksję. Pomimo wielu lat leczenia oraz pokrzepiających słów psychiatry, którego zdaniem dziewczyna jest na dobrej drodze do zażegnania problemu, ona sama nie ufa swojej nowej normalności. Ciągle obawia się powrotu choroby, której podszepty dalej słyszy gdzieś z tyłu głowy. Na przekór wątpliwościom bohaterka decyduje się jednak na ruszenie przed siebie i rozpoczyna studia na pobliskiej uczelni. Tam, pomimo wielkich starań, jej zdrowie psychiczne powoli podupada.

Presja, problemy z samoakceptacją oraz trudne relacje rodzinne przytłaczają bohaterkę, która zaczyna tracić siły do zmagań z samą sobą. Promyk nadziei pojawia się, gdy - przez pomyłkę - jej kolejnym współlokatorem zostaje chłopak o imieniu Alex. Chociaż kiełkujące między dwójką uczucie nie pokona za Victorię jej własnych problemów, to daje jej coś bardzo ważnego - wsparcie i motywację do walki.

Dominika Smoleń jest autorką wielu książek skierowanych do młodych dorosłych. Do innych jej pozycji łączących zmagających się z osobistymi demonami bohaterów z młodzieżową stylistyką należą między innymi "Candy", "Żar pocałunku" oraz "Zacznę od nowa".

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku